Özgün ÜNLÜ
Bunu Paylaş
AŞAĞI KAYDIR
BLOG YAZILARINA DÖN
//BLOG YAZISI

KİCKSTARTER NEDİR?

Kickstarter Nedir?

Kickstarter, kickstarter.com adresinde yayınlanan; start-up niteliği taşıyan firmaların ya da serbest şekilde iş ya da proje fikrine sahip olan kişilerin fon elde ettiği; projelerin destek aradığı bir platformdur. Bu web tabanlı platforma Sanat, Çizgi Roman ve Çizim, Tasarım ve Teknoloji, Film, Yiyecek ve El Sanatları, Oyun, Müzik ve Yayıncılık alanlarında iş yapan ya da yeni fikre sahip olan kişiler kaydolarak; fikirlerini geliştirmek için destek aramaktadırlar.


Kickstarter Nasıl Çalışır?

Kickstarter web portalına kayıt olan fikir sahipleri, projeleriyle ilgili sunum ve görselleri site üzerinde sergilerler. Projeye destek olmak isteyen kişiler her projenin sayfasında bulunan “Back This Project” butonu aracılığıyla istenilen miktarda bağış yapabilirler.

Her proje kendisine ayrılan sayfada proje görsellerini ve proje detaylarını dilediğince anlatma şansı bularak; projeyi ilgili sektördeki meraklıların ve destekçilerin beğenisine sunma şansı yakalıyor.


Kickstarter İle Ne Kadar Yardım Yapılabilir?

Kickstarter bir yatırımcı yardım fonudur. Yani fikir sahibinin fikrini gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğu maddi ihtiyacı sağladığı web tabanlı bir platformdur. Destek olmak isteyen gönüllülerse en az 10$ olmak üzere 25$, 35$, 55$, 65$ ve 75$ destek sağlayabilir. Destek olan kişiler her destek miktarının yanında yer alan hediyeleri de elde etme şansını yakalarlar.


Diğer Fon Bulabileceğiniz Siteler

- Crowdfon

- Bi Ayda

- Indiegogo

- Halalfunder

- Fongogo

- Fonlabeni

  • 1454
  • 0
Yorumlar ( 0 )
Yorum Bırakın

Attention! Please do not spam. Your comments will not be shown without approval by the administrator.

Uyarı! Lütfen anlamsız yorum bırakmayın. Yönetici tarafından onay almadan yorumlar gösterilmeyecektir.

01. Yazar Hakkında

Özgün ÜNLÜ

1991 yılında küçük bir şehir olan Akşehir'de doğdum. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım konusunda sürekli olarak kendimi geliştirmekteyim.

04.Instagram Paylaşımlarım

05. Kategoriler

06. Bağış

Lösev Bağış

Arkadaşlar Merhaba,

Ben kendim yerine bizlerden daha çok bağışa ihtiyaç duyan bu minik arkadaşlar için sizlerin yardımlarınızı bekliyorum. Tam olarak buradan bu minik arkadaşlarımıza yardım edebilirsiniz.

Sevgilerimle...

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIR MISINIZ ?

İLETİŞİM
Kapat