Özgün ÜNLÜ
Bunu Paylaş
AŞAĞI KAYDIR
BLOG YAZILARINA DÖN
//BLOG YAZISI

EN ÇOK PARA KAZANDIRAN YAZILIM DALLARI NELERDİR?

17 Şub 2019KATEGORİ :YAZILIM
ETİKETLER : YAZILIM  YAZILIM PARA 

En Çok Para Kazandıran Yazılım Dalları Nelerdir?

Bilgisayar kullanımındaki artışla birlikte, yazılım denilen kavram hayatımıza girdi ve kısa sürede yazılım sektörü büyüyerek günümüzün en çok para kazandıran iş kollarından biri haline geldi.

Günümüzde var olan ve gelişimini sürdüren pek çok programlama dili bulunmakta. Ancak yazılım uzmanı arayan çoğu şirket, genellikle yeni çıkan programlama dillerinden çok geçmişten günümüze varlığını sürdüren programlama dillerini bilen kişilerle çalışmak istiyor. Halbuki yapılan bir araştırma, fazla bilinmeyen bir programlama dilini öğrenerek o alanda çalışan kişilerin yaptıkları çalışmalarla çok fazla para kazandığını gösteriyor.

Yapılan anketler ve araştırmalara göre günümüzün yükselişe geçen trendleri arasında makine öğrenmesi ve sistem yönetimi gibi alanlar, yazılım endüstrisinin parlayan yıldızları olarak gösteriliyor. Bu alanda kullanılmak üzere geliştirilen programlama dillerini kullanan yazılım geliştiriciler de çalışmaları sonucu yüksek kazançlar elde ediyor.

Bilgi ve uzay çağında yaşadığımız günümüz dünyası, teknoloji furyasını hızla geliştiren yazılım endüstrisini en çok para kazandıran iş sektörlerinden biri haline getiriyor. Peki, yazılım dünyasının da kendi içerisinde en çok para kazandıran dalları hangileri?


1. Oyun Yazılımları

Oyun sektörü, yazılım dünyasının gerek satışlarla gerekse aldığı reklamlarla en çok para kazandıran sektörüdür. Oyun yazılımları, son zamanlarda arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi çok rağbet gören uygulamalarıyla, gelecekte de en kazançlı sektör olmaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor.


2. Silah Teknolojieri İçin Geliştirilen Yazılımlar

Hepimiz için üzücü bir durum olsa da, dünyada savaşlar hiçbir zaman bitmiyor ve güçlü ülkeler, yeni teknolojiler kullanarak silah güçlerine güç katmaya devam ediyorlar. Bu yüzden silah yazılımları, ülkelerin büyük bir sermaye ayırarak yatırım yaptığı önemli sektörler arasında yer alıyor.


3. Telefon Yazılımları

Yazılım dünyasının en büyük güçlerinden olan telefon yazılımları, hepimizin kullandığı akıllı telefonların sürekli yeni özellikler eklenerek geliştirilmesiyle geçmişten geleceğe en çok kazandıran yazılımlar arasında yer almaya devam ediyor.


4. Otomotiv Yazılımları

Otomotiv şirketleri, yaptıkları yazılımlarla birçok uygulama geliştiricisine göre çok daha fazla para kazanmaktadır. Otomotiv yazılımları, dünyanın her bölgesinde gelişimini devam ettiriyor.

  • 8737
  • 0
Yorumlar ( 0 )
Yorum Bırakın

Attention! Please do not spam. Your comments will not be shown without approval by the administrator.

Uyarı! Lütfen anlamsız yorum bırakmayın. Yönetici tarafından onay almadan yorumlar gösterilmeyecektir.

01. Yazar Hakkında

Özgün ÜNLÜ

1991 yılında küçük bir şehir olan Akşehir'de doğdum. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım konusunda sürekli olarak kendimi geliştirmekteyim.

03. Etiketler

04.Instagram Paylaşımlarım

05. Kategoriler

06. Bağış

Lösev Bağış

Arkadaşlar Merhaba,

Ben kendim yerine bizlerden daha çok bağışa ihtiyaç duyan bu minik arkadaşlar için sizlerin yardımlarınızı bekliyorum. Tam olarak buradan bu minik arkadaşlarımıza yardım edebilirsiniz.

Sevgilerimle...

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIR MISINIZ ?

İLETİŞİM
Kapat