Özgün ÜNLÜ
Bunu Paylaş
AŞAĞI KAYDIR
BLOG YAZILARINA DÖN
//BLOG YAZISI

ÇOK SEVİLEN VE EFSANE OLAN 5 YARIŞ OYUNU

21 Mar 2019KATEGORİ :OYUNLAR

Çok Sevilen Ve Efsane Olan 5 Yarış Oyunu

Bazı oyunlar vardır size bilgisayar başlangıcında otururken o anı yaşıyormuş şeklinde hissettirir. İşte sizi gerçek bir otomobil sürüyormuş benzer biçimde hissettiren efsane 5 otomobil yarışı.


1. Grid 2


Grid 2

Oyundaki otomobil sürüşü muhteşem şekilde dengeli bir halde ilerliyor. Kısaca hızlanmalar çok iyiyken dönüşlerdeki kontrol kötü bir yapıda değil. Oynanış deneyiminin dengesini oyunun her aşamasında hissediyorsunuz. Her zaman olarak grafik bakımından en üst sıralarda bulunan oyunda birbirinden güzel yarış pistleri mevcuttur.


2. Rocket League


Rocket League

Otomobillerle futbol oynamaya fırsat veren oyunda kullanacağımız otomobiller daha çok uzaktan kumanda otomobillere benziyor. Doğrusu Formula veya sokakta görmüş olduğumüz enstrumanlarla alakası yok. Çok fazla meşhur olan bir video var belki görmüşsünüzdür. Bir kesim gerçek arabalarla futbol maçı yaptı. Rocket League oyunu işte buna fırsatı olmayan kişiler için bu duyguyu adeta yaşatıyor.


3. Forza Horizon 7


Forza Horizon 7

Ekim’in başında çıkış icra eden oyun, çok kısa bir süre içinde ciddi bir kitle oluşturdu. Forza 7, bilgisayar üzerinde 4K edinim sunarak çok daha gerçekçi bir tecrübe yaşatıyor. Daha önce bir tek Need For Speed’in tekelinde bulunan Porsche de Forza 7’de oyun kapaklarında kullanıldı. Oyunda ötekilerden farklı olarak Dubai pisti eklendi.


4. Dirt Rally


Dirt Rally

Ralli seven oyuncuların favori oyunu olan Dirt Rally oynanabilecek en büyük çaptaki ralli oyunlarından biridir. Birbirinden mükemmel otomobillerle dilediğiniz hava durumunda yarışabileceğiniz oyunda önünüze geçilmesi hem zor hem keyifli birçok engel çıkıyor. Dirt Rally, 1998 yılında çıkan Colin Mcrally’den sonrasında çıkmış en iyi ralli oyunu olarak da gösterilebilir. Aralık 2015’te yayımlanan oyunun en sevilen yönleri ise muhteşem oyun deneyimi ve üstün hava durumu motoru. Kameraların da en iyi şekilde ayarlandığı oyunda kendini gerçek bir ralli aracının içindeymişsiniz benzer biçimde hissettiriyor.


5. Project Cars


Project Cars

Simülasyon yarış oyunu türünün adeta hayranı olan oyuncuların çok kısa sürede beğenisini kazanmayı başaran Project Cars’ın hazırlanmasında Hamilton şeklinde profesyonel pilotlardan yardım bile alınmıştır. Sadece bu oyun bilgisayarınızın sınırlarını biraz zorlayabilir. Oyun o denli gerçekçi bir yapıda geliştirilmiş ki bazen oyun mu yoksa gerçek mi anlamakta çok fazla güçlük çekebiliyorsunuz.

  • 951
  • 0
Yorumlar ( 0 )
Yorum Bırakın

Attention! Please do not spam. Your comments will not be shown without approval by the administrator.

Uyarı! Lütfen anlamsız yorum bırakmayın. Yönetici tarafından onay almadan yorumlar gösterilmeyecektir.

01. Yazar Hakkında

Özgün ÜNLÜ

1991 yılında küçük bir şehir olan Akşehir'de doğdum. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım konusunda sürekli olarak kendimi geliştirmekteyim.

04.Instagram Paylaşımlarım

05. Kategoriler

06. Bağış

Lösev Bağış

Arkadaşlar Merhaba,

Ben kendim yerine bizlerden daha çok bağışa ihtiyaç duyan bu minik arkadaşlar için sizlerin yardımlarınızı bekliyorum. Tam olarak buradan bu minik arkadaşlarımıza yardım edebilirsiniz.

Sevgilerimle...

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIR MISINIZ ?

İLETİŞİM
Kapat