Özgün ÜNLÜ
Bunu Paylaş
AŞAĞI KAYDIR
ARAÇLARA DÖN
//ARAÇLAR

WEB SAYFASI KAYNAK KODU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Web Sayfası Kaynak Kodu Görüntüleyici

Sayfa kodu, profesyonel seviyede hazırlanan her internet sitesinde var olan koddur. Tarayıcılar üzerinden erişimini gerçekleştirenler, bir düzen içerisinde web sitelerini görüntüleyebilmek için bu kodun aktif olarak çalışması gerektir. Tüm arama motorları, arama sorgularının her birinde en uygun siteyi seçerek kodu aktif olarak okurlar.

Tarayıcılar, kullanıcıları için Sayfa Kaynak Kodunu Görüntüle seçeneğiyle birlikte istenen tüm sitelerin kaynak koduna erişim sağlarlar. Belirli siteler kaynak kodlarını özel olarak devre dışı bırakarak görüntüleme yapmaya izin vermezler.

Her web sitesinin kaynağını görüntüleyebilmek için özel olarak araç kullanımının gerçekleştirilmesi pozitif faydalar sağlar. Site URL'sinin kaynak kod görüntüleyici araca yazılmasıyla birlikte butona tıklanarak otomatik olarak işlem yapılabilmektedir. Web sitelerinin kaynak kodlarının aktif şekilde görüntülenebilmesine yönelik olarak her zaman kullanıma uygun olarak tercih edilebilir.


Web Sitelerinin Kaynak Koduna Neden Ulaşmak Gerekir?

Web sitelerinin sahip oldukları kaynak kod dosyalarının okunmasıyla pek çok önemli verinin tespit edilebilmesi mümkün olur. Sorunsuz şekilde gerçekleştirilecek görüntüleme işlemiyle beraber istenen her bilgiye kolaylıkla ulaşılabilir.

Title Tag (Başlık Etiketleri): Title Tag olarak tanımlanan kavram, Sayfa İçi SEO için olmazsa olmaz detayların başında geliyor. Bu etiketler yardımıyla arama motorları üzerinden farklı web siteleri için arama yapıldığında görüntüleme belirlenen tagler üzerinden sağlanır. Aracın kullanılması yardımıyla etiketin kaynak koduna dahil olup olmadığını her site özelinde kontrol edebilmek mümkündür. Kaynak kodunda başlık etiketi olmazsa arama motorları sıralamasında bulunmak oldukça zordur.

Meta Description: Arama motorlarında sayfanın başlık yazısının altında görüntülenen 160 karakterlik bir kelime öbeğidir. Meta Descriptionlar, sitelerin kendilerini kısaca açıkladıkları verilerdir Web Sayfası Kaynak Kodu Görüntüleyici aracı sayesinde hangi sitelerin hangi Meta Description belirlemesi yaptığına yönelik bilgi edinebilmek mümkündür.

DoFollow ve NoFollow Linkler: Web Sayfası Kaynak Kodu Görüntüleyici yardımıyla sayfalar özelinde linklerin nofollow ya da dofollow olup olmadıkları kolaylıkla sorgulanabilir durumdadır. Görüntülenen kaynak kod içerisinde rel=’external nofollow’ ibaresi mevcutsa NoFollow linklerin olduğu görülebilir. Kod yapısı rel=’external dofollow ise DoFollow linkler olduğunu ayırt edebilmek son derece kolay hale gelir.

Web Sayfası Kaynak Kodu Görüntüleyici aracını aktif olarak kullanmak bunlara ek olarak; herhangi bir web sitesinin; Google Analytics kodunu, meta adını, Görsel Alt Etiketlerini, Google Adsense kodunu ve diğer önemli tüm detaylarını görüntülemede etkili olur.


Web Sayfası Kaynak Kodu Görüntüleyici Aracı Neden Özeldir?

Aranan bilgilere kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlıyor olması en önemli farklarının başında gelir. Hızlı ve ücretsiz kullanıma uygun olduğu gibi, web sitelerinin kaynak kodlarını saniyeler içerisinde net olarak görüntüleyebilmeye uygundur. Web sitelerinin alt yapısında nelerin bulunduğunu görebilmek adına her zaman kaynak kodları üzerinden bilgi erişimi elde edilebilmektedir. Hiçbir uğraş vermeden rahatlıkla gerçekleştirilebilir durumdaki kod görüntülemeleriyle istenen sonuçlar alınabilir.

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIR MISINIZ ?

İLETİŞİM
Kapat